Wu Tang Center for Martial Arts

held its seventh annual

HALL OF FAME OPEN 2003 INTERNATIONAL CHINESE MARTIAL ARTS TOURNAMENT OF CANTON

in honor of the late Grandmaster Liu Yun-Chiao

October 4, 2003

at the Canton Memorial Civic Center

Here are the 2003 Tournament Results
for adult advanced divisions:

ADULT HAND FORMS
NORTHERN MEN (ADVANCED)
Andrew Smith
Andy Lianto
Jake Burroughs
Kevin Smith

SOUTHERN MEN (ADVANCED)
Jason Goree
Mike Leekley


WU SHU MEN (ADVANCED)
Ivo Arsts
Dainis Viskers

NORTHERN WOMEN (ADVANCED)
Heather Carleton
Nancy Gardner

ADULT SHORT WEAPON FORMS
NORTHERN MEN (ADVANCED)
Andrew Smith
John Duffey
Kevin Smith
T. Phunsak

WU SHU MEN (ADVANCED)
Ivo Arsts
Janis Kumdialjivo

NORTHERN WOMEN (ADVANCED)
Heather Carleton
Alicia Whitewolf
Melissa Berry

ADULT LONG WEAPON FORMS
NORTHERN MEN (ADVANCED)
Andrew Smith
Kevin Smith

WU SHU MEN (ADVANCED)
Janis Kumdialjivo
Ivo Arsts
Dainis Viskers

SENIOR DIVISION HAND FORMS (BOTH MEN & WOMEN)
Qinzheng Me
Joe Vinston
Mark Rich
Christine Dye

WEAPON FORMS (BOTH MEN & WOMEN)
Qinzheng Me
Joe Vinston
Mark Rich
Christine Dye

EXECUTIVE DIVISION
WEAPON FORMS (BOTH MEN & WOMEN)
Rita Bowling

NORTHERN PRAYING MANTIS DIVISION
MEN (ADVANCED)
Rob Peterson
James Rodgers II
John Duffey
Joseph Bennett

WOMEN (ADVANCED)
Laura Wilkinson

BA JI QUAN DIVISION
MEN (ADVANCED)
Andy Lianto
Joseph Bennett
Scott Snelling
Jake Burroughs

WOMEN (ADVANCED)
Laura Wilkinson

ADULT - 2 PERSON SET EMPTY HAND - ADVANCED
Laura Wilkinson & Tom Kurlas

WEAPONS - ADVANCED
Rita Bowling & Jennifer Sofranko

LIGHT CONTACT CONTINUOUS SPARRING
ADULT MEN (176 & UP - ADVANCED)
Brian Thompson
Andrew Smith

TAI JI QUAN
LIU'S YANG'S 32 MEN - ADVANCED
Jerome Cook

LIU'S CHEN'S 32 WOMEN - ADVANCED
Jennifer Sofranko

YANG STYLE (OVER 40) WOMEN - ADVANCED
Julie-Anne Fultz

YANG STYLE (UNDER 40) MEN - ADVANCED
Scott Nordeng
Byron Allen

CHEN STYLE (UNDER 40) MEN - ADVANCED
John Pacheco
Byron Allen
Daniel Hester

"OTHER" TAI JI QUAN MEN & WOMEN - ADVANCED
Scott Nordeng
Byron Allen

XING I MEN & WOMEN - ADVANCED
Jake Burroughs
Gary Harris

BAGUA MEN & WOMEN - ADVANCED
Donald Motley
Thiernviboon Phenak
Juhn Pacheco
Gary Harris

INTERNAL WEAPONS MEN & WOMEN - ADVANCED
Nancy Gardner
Julie-Anne Fultz
Byron Allen
Jerome Cook

BAGUA WEAPONS MEN & WOMEN - ADVANCED
Donald Motley
Jennifer Sofranko

FULL CONTACT SAN SHOU
SUPERFIGHT-SANSHOU
Chris Heintzman
Richard Council

SUPERFIGHT-SANSHOU
Duncan Duffin
Donald Mathy

SUPERFIGHT-NHB
Cody Cerwinsky
Caleb Cerwinsky

SUPERFIGHT-SANSHOU
Steven Pusey
Shea Cerwinsky

SUPERFIGHT-SANSHOU
Keith Carter
Khalid Abdus Salaam

SUPERFIGHT-SANSHOU
Jason White
Kobby Yeboah

OVERALL - MENS ADVANCED
Immanuel Robinson
Kerry Mckinney
James Hill
Jason Goree

HEAVY WEIGHT-INTERMEDIATE
Regi Adams
Richard Coteat
Josh Frugose
Larry Hayes

WOMEN ADULT DIVISIONS
Womens overall
Tiffaney Johnson
Britt Troesch
Shana Howell

UNDER 116 - INTERMEDIATE
Tiffaney Johnson
Shana Howell